Promovendi zijn volwaardige werknemers en mogen niet behandeld worden als studenten. Een motie van deze strekking van Jasper van Dijk (SP) werd eergisteren door de Tweede Kamer overgenomen. Van Dijk: “De praktijk van tweederangs promovendi zal hopelijk snel voorbij zijn. Nu de Tweede Kamer mijn motie heeft aangenomen dient minister Plasterk ervoor te zorgen dat alle promovendi volwaardige arbeidsvoorwaarden krijgen.” De GSb is al jaren kritisch op het bursalenstelsel van de RUG, waarin promovendi als studenten worden beschouwd.
“Wij vinden dat mensen die hetzelfde werk doen ook hetzelfde betaald moeten krijgen,” verklaarde Eva van Viegen vandaag in de universiteitsraad. “Verder heeft de raad we vorig jaar in een tegen evaluatie van het bursalenstelsel al moeten concluderen dat de voorwaarden die de raad aan de invoering van het stelsel heeft gesteld, niet voldoende zijn behaald. De problemen rondom het geven van onderwijs zijn nog niet opgelost. Bovendien zit onderwijs geven nog niet in het curriculum van promovendi. Dit was één van de toezeggingen gedaan aan de raad, om ervoor te zorgen dat bursalen aan het eind van hun promotie goed voorbereid zijn op een academische carrière waarin het geven van onderwijs een belangrijke competentie is.”
De GSb vraagt in het bestuur van de RUG of de universiteit van plan is het bursalenstelsel nog steeds te handhaven, tegen de wens van minister Plasterk en de Tweede Kamer.
actie BaMa bestuur bezuinigingen blokkade BSA bursalen collegegeld column debat GSb Hanze harde knip HBO HMR huisjesmelker huurteam internationalisering kantines KEI-week kraken LSVb medezeggenschap milieu Minerva Nait Soez'n onderwijs onderzoek OV ov-chipkaart Plasterk politiek Poppema rendementen RUG Rutte standpunt StuFi succes U-raad universiteit verkiezingen voorlichting wonen Woonwinkel