Sint Walburgstraat 22-A  
9712 HX Groningen  
(050) 363 46 75  
info@groningerstudentenbond.nl
GSb op Twitter GSb op Facebook

Vakbondschap is meesterschap

4 september 2008

Zes werkplekken, volgens het bestuur van MinervaOuderejaars autonome beeldende kunst op Academie Minerva voeren morgen actie voor meer werkplekken. Na de zomer bleek de Academie, zonder de studenten in te lichten, 50 van de 56 werkplekken te hebben veranderd in kantoorruimtes in leslokalen voor eerste- en tweedejaars. Ook is het aantal contacturen erg laag: slechts elf per jaar. De studenten kregen vandaag extra ruimte toegewezen, maar zijn hier niet tevreden mee.

Op de foto: een ruimte die volgens het bestuur van de Academie Minerva door zes mensen tegelijk als werkplek gebruikt kan worden (klik om te vergroten).

“Men heeft zogenaamd 40 tijdelijke werkplekken gecreëerd in ruimtes die vorig jaar door 24 man werden gebruikt, en zeven daarvan zijn al gebruikt,” verklaart woordvoerder Alban Bras van de studenten. “We kunnen zo niet afstuderen tenzij we allemaal eigen ruimte gaan huren. Daar moeten de docenten dan weer naartoe komen, wat van de contacturen af zou gaan.”

De studenten spreken om elf uur in de kantine van Minerva met de leiding van de school en een vertegenwoordiger van de Groninger Studentenbond (GSb). De bond heeft zich solidair verklaard met de studenten. Voorafgaand wordt op het plein voor de school actiegevoerd om studenten te informeren.

Zoeken