De verkiezingen voor de Hanzehogeschool Medezeggenschapsraad (HMR) en de verschillende deelraden van de Hanze zijn weer begonnen. De GSb-fractie is zoals ieder jaar weer van de partij. Weliswaar vorig jaar nog onder de naam VOS, dit jaar hebben we de naam gelijkgetrokken met de Groninger Studentenbond waar we al sinds jaar en dag een onderdeel van zijn. Stemmen kan via: ds.helo.hanze.nl.
We zullen actief aanwezig zijn met flyers, kranten, posters en dergelijke. We doen dit om zo zichtbaar mogelijk te zijn en zoveel mogelijk mensen te bereiken. In het krantje, of hieronder, kun je lezen waarom je op ons moet stemmen. De speerpunten uit ons verkiezingsprogramma zijn:
Op wie kun je stemmen?
Op onze lijst vind je een gevarieerde groep mensen die zich in wil zetten voor de studentenbelangen. Momenteel heeft de GSb-fractie vijf zetels we gaan uit van een gelijkstand of 1 zetel winst daarom stellen we de eerste zes aan je voor.
Dit schooljaar hadden we vijf zetels en daarmee de grootste partij binnen de HMR. Aankomend jaar strijden we wederom voor de meeste zetels en willen dus de grootste partij blijven. Onze lijst voor komend jaar:
Mo Brouwer heeft haar politieke roots in de opleidingscommissie van Voeding en Dietiek en kent haar wegen binnen de Hanze wel. Voordat ze aan V&D begon heeft ze verpleegkunde aan de HG gestudeert. Mo heeft net als de rest van de fractie geen zin in zwartmakerij van de andere partijen, maar wellicht kun je haar actief zien tijdens een verkiezingsdebat waarbij Mo hard van zich af zal bijten.
Hannah Lambeck staat op de tweede verkiesbare plaats op de GSb-lijst. Hannah is een duitse studente die hier international Communications studeert. Met een steeds internationaler georiënteerde hogeschool is het belangrijk dat er internationale kennis in de raad aanwezig is. Wil jij ook een beter talenbeleid, meer buitenlandse stageplaatsen, uitwisselingen en vooral goed internationaal georiënteerd onderwijs, breng dan je stem uit op Hannah Lambeck.
Paulien Vinke studeert ook Voeding & Dietiek. Paulien zal direct opvallen door een onverstoorbare optimisme. Samen met Mo was zij dit jaar actief in de OC en kent de Hanze dus al behoorlijk. Daarnaast mag Paulien graag creatief schrijven. Paulien zal zich komend jaar onder andere inzetten op student-assistentschap, vind jij dit ook belangrijk, stem dan op Paulien.
Gerben Brands was afgelopen jaar al actief in de HMR. Dit jaar zal hij naast zijn stage weer tijd maken om mee te praten op het beleid van de Hanze. Vooral de onderwerpen die dit jaar gestart zijn, zoals SLB, DOP, kunstbeleid en ICT-projecten verdienen zijn volle aandacht.
Tije Rotman en Kristel Jeuring sluiten de lijst. Ook zij waren net als Gerben afgelopen jaar actief. Tije is ‘The financial freak’ en bijt zich vast in de begroting. Kristel zal haar derde jaar ingaan als medezeggenschapper en heeft dus een enorme kennis van alle zaken die er in de HMR spelen.
De verkiezingen duren van 13 tot 21 mei 2008.
actie BaMa bestuur bezuinigingen blokkade BSA bursalen collegegeld column debat GSb Hanze harde knip HBO HMR huisjesmelker huurteam internationalisering kantines KEI-week kraken LSVb medezeggenschap milieu Minerva Nait Soez'n onderwijs onderzoek OV ov-chipkaart Plasterk politiek Poppema rendementen RUG Rutte standpunt StuFi succes U-raad universiteit verkiezingen voorlichting wonen Woonwinkel